شناسه خبر: 26350

لینک کوتاه صفحه

https://khorasan.dmsonnat.ir/?p=26350

سرپرست دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان:
اسلام نعمتی است که خداوند به ودیعت در اختیار ما قرار داده است
حجت الاسلام و المسلمين جوانشيري گفت: وظیفه علمای اسلام حفظ و حراست از این امانت الهی است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام والمسلمین جوانشیری در دیدار با مولوی نخل احمدی مدیر مدرسه علمیه اهل سنت فخرالمدارس و جمعی از اساتید برادر و خواهر این مدرسه ضمن تشکر از زحمات و خدمات اساتید و به خصوص جناب مولوی نخل احمدی به عنوان مدیریت مدرسه و طلایه دار وحدت در زمینه فعالیت های علمی، اجتماعی و فرهنگی در تربت جام و مجموعه مدرسه فخرالمدارس به عنوان مدرسه ای فاخر و ارزشمند و الهام بخش وحدت برای امت اسلامی قدردانی نمود.

وی افزود: تلاشهای شما در زمینه تقریب بین مذاهب بسیار موثر بوده است. خدای متعال در قرآن متذکر می شود که به شما نعمت بزرگی دادیم و شما را که در ابتدا اندک بودید تکثیر و بزرگ کردیم و عظمت بخشیدیم مبادا این نعمت را فراموش کنید و لطف خدا را که باعث قوت و الهام بخش و الگو شدن شما در جهان شد را از یاد ببرید.

حجت الاسلام والمسلمین جوانشیری تصریح نمود: ما و شما نیز به عنوان میراث داران نبی مکرم اسلام(ص) امروز بایستی مواظب این لطف خداوند باشیم و در مسیر نبی اکرم(ص) با همدلی حرکت کنیم و دشمنان قسم خورده اسلام که نه شیعه برایش مهم است و نه سنی بلکه اصل اسلام را هدف قرار داده اند را با وحدت خود مایوس نماییم.

وی خاطر نشان کرد: وحدت هیچ گاه به معنی تغییر مذهب نیست و نمی تواند باشد. هرکسی اعتقاد و برداشتش محترم است. باید به این باور برسیم تا با هم نباشیم نمی توانیم موفق شویم. مشترکات بین این دو مذهب بسیار زیادتر از موارد اختلافی است و در ۹۵درصد موارد اشتراکات وجود دارد اما متاسفانه دشمن با ایجاد اختلاف و انشقاق در روی این ۵ درصد در جهت ایجاد فاصله بین این دو مذهب است تا با انزوا این دو فرقه و در نهایت سرکوب آنها به مقاصد شوم خود برسد. دشمن ما را از هم ترسانده و روی این قضیه جولان می دهد و خواهان ترس ما از یکدیگر است  و می خواهد با قضاوت بد ما را از هم  دور کند. درصورتی که ما می توانیم در فضا سالم و صمیمی با هم گفتگو کنیم.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان گفت: در دنیای اسلام با این همه ظرفیت و نیروی انسانی و منابع طبیعی در عرصه های مختلف کارنامه قابل دفاعی نداریم. نقش علما در این قضیه بسیار مهم است و نیاز به بازسازی  بر اساس سنت پیامبر و براساس محبت و همدلی و وحدت است.

وی خطاب به اساتید اظهار داشت: انجام این کار پرمشقت و پر دردسر و سخت است؛ همان گونه که نبی مکرم اسلام برای تحقق اسلام این سختی ها را برجان کشید. نیاز امروز ما بر استقامت در این مسیر تا رسیدن به اهداف متعالیه اسلام و مسلمین است.

وی با بیان اینکه  اسلام دشمن زیاد دارد چون منطقش منطق برتر و جهان شمول است ابراز داشت: دشمنان جهت ایجاد گسل بین جوانها و حوزه های علمیه برنامه ریزی کرده اند و ذهن و افکار آنها را در رسیدن به اهداف خود گمراه می کنند. اگر سرگرم این اختلافهایی باشیم که نه در دنیا کارایی دارد نه در آخرت عقب می مانیم و تبدیل می شویم به مکتب بدون مردم. حوزه علمیه ای که از نسل جوان خود عقب بیفتد چه فایده ای دارد. مهمترین وظیفه همه ما این است که مردم را کنار هم نگه داریم و آشنایی به مبانی حقیقی اسلام و کم کردن اختلافات است.

وی در خاتمه گفت: وحدت و گفتمان امروز بین ما مهجور و مظلوم است. باید به آن نگاه جدی داشته باشیم و با نگاه تقریبی و نگاه نبی مکرم اسلام کار کنیم. اساس کار دفتر بر مطالبات اهل سنت است و مقام معظم رهبری  هم بر اساس همین عقیده دفتر را راه اندازی کرده اند و ارتقای نرم افزار فرهنگی تبلیغی و علمی حوزه های اهل سنت است و از خود اهل سنت برای این هدف  استفاده خواهد شد.

فهرست