مدیر حوزه علمیه اهل سنت دشتک علیا مانه و سملقان:
اقدامات تحولی در نظام قضایی جدید روند انقلابی آن را حفظ کرده است
عبدالله آخوند امانی گفت: اقدامات تحولی در نظام قضایی جدید روند انقلابی و جهادی بودن آن را حفظ کرده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، عبدالله آخوند امانی، مدیر حوزه علمیه اهل سنت دشتک علیا از توابع شهرستان مانه و سملقان در گفتگو با خبرنگار ما تصریح کرد: مسوولیت سنگین قوه قضاییه در تقویت اعتماد عمومی به درستی باید انجام شود زیرا که این قوه به منزله وجدان بیدار جامعه باید با پویایی، تحرک و سالم‌سازی دائمی محیط کار و قضاوت، به‌عنوان پناهگاه مردم خصوصا محرومان و مستضعفان مطرح باشد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون اقدامات بسیار مطلوبی برای اصلاح نظام قضایی صورت گرفته است، افزود: اگرچه اقدامات موثری صورت گرفته ولی کافی نبوده است. زیرا که این امر نیازمند آن است که قانونگذارها قانون عادلانه تصویب کنند؛ مجریان در حوزه اجرا عادلانه اجرا کنند و قضات در حوزه قضاوت، عادلانه داوری کنند تا مردم احساس عدالت کنند.

آخوند امانی با تاکید بر تکریم ارباب رجوع در دستگاه قضایی خاطرنشان کرد: جان، مال و ناموس مردم بدست این قوه سپرده شده است که به لطف خداوند و عزم آیت الله رییسی در مراجعات مردمی به این دستگاه، حفظ شخصیت مراجعان که جزوی از محتوای پرونده های قضایی است از سوی قضات و کارکنان بدرستی ادا می شود.

فهرست