سرپرست دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان:
اهمیت دادن به بحث وحدت اسلامی نباید تنها مختص به هفته وحدت باشد
حجت الاسلام والمسلمین علیرضا جوانشیری اظهار داشت: دشمنان قسم خورده انقلاب و اسلام برای بر هم زدن وحدت بین شیعه و سنی سنگ اندازی و مانع تراشی می کنند و در اتاقهای فکر جهت اختلاف بین امت اسلامی برنامه ریزی و طراحی های متفاوتی می کنند، بنابراین ما باید بیش از گذشته هوشیار باشیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام والمسلمین جوانشیری، در دیدار با حبیب الرحمن مطهری مدیر حوزه علمیه احناف شهرستان خواف  ضمن قرائت آیه ای از کلام الله مجید گفت : از حضرات و حضار به خصوص جناب آقای مطهری که زمینه این دیدار را فراهم نمودند کمال تشکر را دارم.  ما هم در اولین سفر به شهرستانهای تلفیقی به جهت دیدار شما خوبان خدا متعال را سپاسگزاریم.

وی افزود: انشالله با دعای خیر شما حضرات بتوانیم در راستای  اهداف این مجموعه که یکی از مهمترین اهداف آن تحقق وحدت، هم افزایی و همدلی بین امت اسلامی است  به فضل الهی دست پیدا کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جوانشیری اظهار داشت: در تحقق این اهداف خون های پاک و بسیاری ریخته شده و با تلاش و مجاهدتهای زیادی که در این مسیر طی شده است اکنون اسلام با این کیفیت به دست ما و شما رسیده است و در این فرآیند تاریخی انسانها در تاثیرگذاری مثبت و منفی حال و احوال متفاوتی داشتند برخی همچون شیخ محمد عبده و سیدجمال و شیخ شلتوت و بروجردی ها درست شرایط و وظیفه خود را تشخیص داده اند  و خدا و مصالح اسلام و مسلمین  را در نظر گرفته اند و مظلومیت اسلام را در مقابل دشمنان قسم خورده و پرتوان دیده اند. در نتیجه امروز ما به آنها به عنوان قله های علمی، تبلیغی، معرفتی، حوزه تقریب و وحدت بین امت اسلام  افتخار و مباهات می کنیم و نام آنها در تاریخ می درخشد.

وی خاطر نشان کرد: این قصه ادامه دارد و در این فرایند به ما فرصت نقش آفرینی داده شده است ما هم می توانیم با رفتار و کردار و تشخیص درست ماندگار شویم و دل نبی مکرم اسلام را شاد کنیم و دشمنان اسلام را مایوس کنیم.

وی با بیان اینکه اعتقاد بنده بر این است که شاخصه علمای ما در این مناطق تلفیقی با بصیرت، هوشیار، مردمی، باسواد، اهل تشخیص و موضع گیری درست و همراه با انقلاب هستند، گفت: علمای ما وحدت و برادری را خوب می فهمند و می دانند که قله رسیدن ما به وحدت آیه إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَهٌ است.

ایشان تاکید داشت: بایستی احساس برادری بین امت اسلام تقویت بشود نه تنها احساس عاطفی بلکه احساس مسئولیت و دغدغه مندی یک مسلمان به مسلمان دیگر که در گذشته بیشتر مشهود بود مد نظر ما می باشد الحمدلله اغلب علمای ما در مناطق تلفیقی به درستی تشخیص می دهند و در این مسیر هم اغلب علمای شیعه و سنی  با ما گام بر می دارند اگر آدم فرصت شناسی باشیم با این فرصت محدود و امکانات محدود تر بتوانیم خدمتی به مردم عزیز مناطق تلفیقی اعم از شیعه و سنی به خصوص علمای بصیر، با تعهد، انقلابی و مردمی این مناطق انجام دهیم دل نبی اکرم را شاد کرده ایم.

حجت الاسلام والمسلمین جوانشیری در خاتمه با بیان این نکته که ما تنها نباید به هفته وحدت با چند همایش، سخنرانی و مقاله اکتفا کنیم بلکه یک مسلمان انقلابی دلداده به اسلام و رسول مکرم باید مملو از تلاش برای ایجاد وحدت در بین امت اسلام باشد گفت: هدف مشترک شیعه و سنی رسیدن به خدا است و برای رسیدن به این مقصد با هم هم آوا هستیم و طبیعی است در شرایطی که کشور ما خواهان استقلال است دشمنان قسم خورده انقلاب و اسلام برای بر هم زدن وحدت بین شیعه و سنی سنگ اندازی و مانع تراشی می کنند و در اتاقهای فکر جهت اختلاف بین امت اسلامی برنامه ریزی و طراحی های متفاوتی می کنند، بنابراین ما باید بیش از گذشته هوشیار باشیم.

فهرست