امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي:
برای پیشرفت امور دینی و زدودن شبهات از چهره دین، تبلیغ را در سرلوحه امور داشته باشیم
مولوي سيد احمد عبداللهي گفت: در مناطق تلفیقی شیعه و سنی، ادارات تبلیغات اسلامی می‌توانند در اتحاد و انسجام امت اسلامی محوریت و مدیریت قوی داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، به مناسبت روز تبلیغ و اطلاع رسانی و تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام رضایی مدیرکل سازمان تبلیغات خراسان جنوبی، حجت الاسلام نودهی مسوول تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان و جمعی از پرسنل این اداره کل با مولوی عبداللهی دیدار و گفت و گو نمودند.

مولوی عبداللهی در این دیدار ضمن خیر مقدم به مهمانان، بر تأثیرگذاری تبلیغ اشاره نموده، افزود: تبلیغ و اطلاع‌رسانی یک امر تأثیرگذار در همه موارد می‌باشد در سیاست، تجارت، تولید و غیره اثر مهمی دارد.

ایشان اظهار داشت: دین اسلام تاکید فراوان بر تبلیغ دارد و لازم است برای پیشرفت امور دینی و زدودن شبهات از چهره دین، تبلیغ را در سرلوحه امور قرار دهیم. خداوند در قرآن پیامبر را امر نموده تا به مردم تذکر بدهد و پیامبر هم امت را امر به رسانیدن و تبلیغ دین نموده است.

امام جمعه اهل سنت اسدیه در ادامه بیان داشت: اینکه در سالهای اول پیروزی انقلاب اسلامی، امام راحل فرمان تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی را دادند، نشان از اهمیت این موضوع دارد. سازمان تبلیغات اسلامی وظیفه بسیار مهمی را برعهده دارد و در تمام مراسم ها نقش بسیار پررنگ دارد.

مولوی عبداللهی به ظرفیت سازمان تبلیغات در ایجاد وحدت اشاره نموده و اظهار داشت: در مناطق تلفیقی شیعه و سنی، ادارات تبلیغات اسلامی می‌توانند در اتحاد و انسجام امت اسلامی محوریت و مدیریت قوی داشته باشند، همه ما بالاخص قشر روحانی باید سعی و تلاش نماییم تا باورهای آحاد جامعه نسبت به دین محکم و راسخ گردد و از غفلت و دوری از خدا نجات پیدا کند.

ایشان در پایان افزود: فضای مهربانی و کمک های مومنانه که در ماه رمضان به وجود آمد، نتیجه درخواست رهبری جمهوری اسلامی و شکل گرفتن تبلیغات دینی بود که مردم در این امر مهم با اعتقاد به میدان آمدند.

فهرست