شناسه خبر: 25994

لینک کوتاه صفحه

https://khorasan.dmsonnat.ir/?p=25994

امام جمعه اهل سنت اسدیه خراسان جنوبی:
جامعه ای که عدالت در آن باشد رشد و ترقی خواهد نمود
مولوی سید احمد عبدالهی گفت: آیت الله رئیسی عمرشان را در دستگاه قضا گذراندند و از اول انقلاب در امور قضایی حضور دارند. ایشان از هر کسی بیشتر عدالت را می‌شناسند و باید عدالت را در دولت آینده خود عملی نمایند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، مولوی سید احمد عبدالهی امام جمعه اهل سنت اسدیه خراسان جنوبی در خطبه های این هفته با اشاره به آیه «وَأَوْفُوا بِالْعَهْدِ إِنَّ الْعَهْدَ کَانَ مَسْئُولًا»(اسراء/۳۴)، در جمع نمازگزاران اهل سنت اسدیه اظهار داشت: اکثریت جامعه اهل سنت به آیت الله رئیسی رأی دادند که این تصمیم آگاهانه با رایزنی شورای راهبردی اهل سنت، فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی و رهنمودهای شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید انجام گرفت که به صلاح ملت، جامعه و نظام بود. اجماع علمای اهل سنت بر حضور در انتخابات بود زیرا که رای ندادن مشکلی را حل نمی کرد. حضور مردم در پای صندوق‌های رای مسئولیت و وظیفه مسئولان را سنگین تر نمود. مسئولان هم باید پاسخ این حضور پررنگ را بدهند که در استان خراسان جنوبی با ۷۰ درصد و در شهرستان درمیان با ۸۴ درصد مشارکت، از مسئولان شهرستانی گرفته تا مسئولان کشوری باید به وعده های خود عمل نمایند و به مردم خدمت کنند.

ایشان ضمن اشاره به هفته قوه قضاییه، بر لزوم اجرای عدالت تاکید نموده، گفت: آیت الله رئیسی عمرشان را در دستگاه قضا گذراندند و از اول انقلاب در امور قضایی حضور دارند. قضاوت یعنی عدالت و قاضی باید عادل باشد. ایشان از هر کسی بیشتر عدالت را می‌شناسند و باید عدالت را عملی نمایند. جامعه ای که عدالت در آن باشد رشد و ترقی می کند و جامعه ای که در آن تبعیض روا داشته شود پیشرفت را به خود نخواهد دید. انتظار این است که با همفکری دولت و مجلس ثمره این انتخاب را ببینیم چرا که زمینه اجرای عدالت و خدمت برای ایشان فراهم است. سایر کاندیداهای ریاست جمهوری باید با ارائه طرح ها و پیشنهادهایشان به منتخب مردم و ایشان هم باید با جدیت، وعده های خود را عملیاتی نماید. مردم در چارچوب قانون و شریعت خواسته‌های قانونی خود را مطالبه می‌کنند و چیزی بیشتر نمی خواهند.

امام جمعه اسدیه در ادامه بیان داشت: منتخبین شوراها قول هایشان را فراموش نکنند و از کسانی که قصد خدمت داشتند و مقدر نشد و انتخاب نشدند صمیمانه تشکر می‌کنم. اثرات کار شوراها، باید در شهر مشاهده شود. ما حامی شورا هستیم و در کنار آنان خواهیم بود تا زمانی که با مردم باشند و نباید خود را بی نیاز از مردم بدانند. باید با سایر نامزدها و شوراهای سابق مشورت کنند و مشورت را در سرلوحه کارشان قرار دهند. کسی که اراده خدمت کرده، خدا او را کمک می‌کند و کسی که نیت خدمت ندارد، باید در پیش خدا و خلق خدا پاسخگو باشد.

مدیر حوزه علمیه خواهران اسدیه افزود: کسانی که برای شوراها انتخاب نشدند، خدا را شکر گویند چرا که شاید به صلاح آنان نبوده و از خدا بخواهند در جای دیگر منشا خدمت باشند. کسانی که انتخاب شدند، استغفار کنند و از خدا کمک بخواهند تا برای مردم بتوانند کاری انجام دهند. در اسلام هم همین رویه است، کسی که خواهان مسئولیتی است، نباید زیاد عشق و علاقه داشته باشند و اگر مسئولیت را برعهده گرفت، خدا به او کمک می‌کند و اگر مسئولیتی به او واگذار نشد به تقدیر خدا راضی باشد.

مولوی عبداللهی در پایان گفت: رئیس جمهور منتخب و اعضای شوراها به عهد خود وفادار باشند و مردم هم مطالبه‌گر باشند. خداوند به منتخبین مردم توفیق عنایت کند تا خدمت کنند. آنان وجدان خود را حاکم کنند و خود را بررسی کنند که چه عملی انجام دادند. هر کس هر طور عمل کند خداوند همان طور با او معامله می‌کند و در دل مردم محبت یا بغض او را به وجود می‌آورد.

فهرست