رامام جمعه و مدیر مدرسه علمیه اهل سنت تربت جام:
دشمنان قسم خورده اسلام و ایران با شدت تمام در از بین بردن اسلام تلاش می کنند
مولوي شرف الدين جامي الاحمدي گفت: دشمنان قسم خورده اسلام و ایران عهد بسته اند تا اسلام را نابود کنند اما وحدت مسلمانان باعث می شود تا تیرشان به سنگ بخورد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، مولوی شرف الدین جامی الاحمدی امام جمعه و مدیر مدرسه علمیه اهل سنت احمدیه تربت جام در دیدار با رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، ضمن خیرمقدم و تبریک به مناسبت انتصاب حجت الاسلام والمسلمین جوانشیری به ریاست این دفتر خاطر نشان کرد: از این که در این انتصاب بومی گرایی شده است و شخصی از منطقه خود ما انتخاب شده است و همچنین از اینکه شخصی هستید که در مناطق تلفیقی نیز کار کرده اید بسیار خوشحالیم.

وی افزود: از زحمات چندین ساله حاج آقای فرجام نیز تشکر می کنیم و ان شالله با تعاملی که هست بتوانیم اموری را که برعهده ما گذاشته شده است به خوبی انجام دهیم و موفق شویم.

مولوی شرف الدین جامی الاحمدی با بیان اینکه الحمدلله افرادی که در این شهرستان مشغول فعالیت هستند در تمام زمینه های علمی فرهنگی اجتماعی و سیاسی تقریبی هستند افزود: ما با مسئولین در شهرستان مشورت و تعامل خوبی داریم از جمله امام جمعه شیعه این شهرستان و خدا را شکر آنچنان بین ما وحدت جاری است که این شهرستان پایتخت وحدت بین دو امت قرار گرفته است علاوه بر این با مناطق دیگر تلفیقی نیز ارتباط موثر و فعال داریم.

وی افزود: همانطور که شما اشاره کردید دشمنان قسم خورده با شدت تمام در از بین بردن اسلام تلاش می کنند ولی از آنجا که خداوند در قرآن فرموده است انا نزلنا الذکر و انا له لحافظون به امید خدا اسلام همیشه پیروز است منتها به خاطر اینکه شکر نعمت را مسلمانها انجام دهند مشکلات هم هست ما از پیامبر و ائمه که بهتر نیستیم. پیامبر مرارتهای فراوانی در این راه کشیدند و مورد آزار و اذیت بسیاری قرار گرفتند ولی با صبر و تقوا الهی و توکل به خداوند همیشه موفق بوده اند و ما نباید ناامید باشیم.

وی تصریح نمود: ما باید حق را بیان کنیم و از ملالتها نترسیم و از سیره پیامبر به عنوان الگوی خوبی در این زمینه بهره مند شویم. در این زمان نیز امام راحل الگویی بزرگ برای ما هستند.

وی در خاتمه بیان داشت: بنابر آیه قرآن اصل وحدت بر همه ما واجب است و برای رسیدن به وحدت باید تلاش کنیم همانطور که نماز و حج واجب است لازم است بر محوریت پیامبر اکرم(ص) و دستورات نبی مکرم با هم باشیم ما ۹۵ درصد با هم مشترکات داریم. ما و سران دولتهای اسلامی باید به وحدت تکیه کنیم.

فهرست