روحانی اهل سنت بجنورد:
قیام امام حسین(ع) درس ایثار، جهاد و آزادمردی را به دنیا آموخت
آخوند اسکندر ربانی گفت: قیام امام حسین(ع) درس ایثار، جهاد و آزادمردی را به دنیا آموخت.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، آخوند اسکندر ربانی، روحانی اهل سنت بجنورد در گفتگو با خبرنگارما اظهار داشت: جایگاه شخصیتی امام حسین (ع) به عنوان یکی از بزرگان اسلام و نوه بزرگوار رسول خدا در بین اهل سنت از آنچنان اهمیتی برخوردار است که بزرگداشت یاد و خاطر وظیفه هر یک از ما مسلمانان است.

وی با بیان اینکه هدف امام حسین (ع) درکربلا و قیام عاشورا، نجات انسانها از جهل و نادانی بود، تصریح کرد: اگرچه انبیا و بسیاری از انسانها مورد آزمایش قرار می گیرند ولی امام حسین (ع)  مورد امتحان سختی قرار گرفت به گونه ای که آن حضرت با شهادت خود، فرزندان، خویشاوندان و یارانش مورد آزمایش قرار گرفت.

وی با بیان اینکه اهل سنت همیشه در نمازهای یومیه خود به پیامبر گرامی اسلام و خاندان پاکش درود می‌فرستد، یادآور شد: عشق و ارادت اهل سنت نسبت به خاندان پیامبر(ص) و امام حسین(ع) کمتر از برادران شیعه نیست زیرا اهل سنت نیز در نمازهای یومیه خود به پیامبر گرامی اسلام و خاندان پاکش درود می‌فرستند.

آخوند ربانی افزود: در حقیقت اهل سنت احترام ویژه‌ای را به اهل بیت پیامبر(ص) و امام حسین(ع) قائل هستند و این مسئله در احترام به ایام عزای امام حسین و یاران باوفایش و در نامگذاری فرزانشان به نام ائمه اطهار نمایان است.

فهرست