شناسه خبر: 26199

لینک کوتاه صفحه

https://khorasan.dmsonnat.ir/?p=26199

امام جمعه اهل سنت تایباد:
محبت به اهل بیت جزء اعتقادات اهل سنت است
مولوي غلام نبي توكلي گفت: روایات بسیاری از نبی مکرم اسلام در کتب اهل سنت و در بیان فضایل امام حسن و امام حسین(ع) آمده است که نشانگر ارادت ایشان به فرزندان پیامبر اسلام است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، مولوی غلام نبی توکلی امام جمعه اهل سنت تایباد در گفتگو با خبرنگار ما ضمن گرامیداشت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان خاطر نشان کرد: حسنین(ع) در نگاه اهل سنت هردو سبط بزرگوار پیامبر می باشند. این دو به عنوان انسانهای بسیار وارسته هستند، چنان که در روایاتی از  پیامبر اکرم(ص) آمده است، الحسن و الحسین سیدا شباب اهل الجنه. همچنین الحسن و الحسین ریحانتان فی الدنیا. حسین منی و انا من حسین و از این دست روایات در کتب صحاح اهل سنت بسیار است.

وی اظهار داشت: این قبیل احادیث در کتب اهل سنت نشانگر این است که اهل سنت ارادت بسیار زیادی به اهل بیت پیامبر(ص) دارند و در حقیقت جایگاه دیگری برای آنها قائل هستند و آنها را صحابی پیامبر و عادل نیز می دانند و از این منظر نگاه ویژ ه ای به ایشان دارند.

امام جمعه  و مدرس حوزه علمیه جامعه الاحناف تایباد بیان داشت: امام حسین(ع) در عصر خود با حکومت ظالم یزید مواجه شدند و مشاهده کردند حکومت در جهت ضایع نمودن دین اسلام است و خرافات و بدعتهای بسیاری را وارد نموده است از این رو امام حسین(ع) احساس کردند لازم است برای اصلاح دین جد خود قیام کنند و این قیام در واقع برای احیای امر به معروف و نهی از منکر بود همان گونه که خود در فرمایشاتشان فرموده اند که من برای اصلاح دین جد خود قیام کرده ام.

وی تاکید کرد: این حرکت امام در حقیقت مسئولیت بزرگی است که برای تمام انسانها در طول تاریخ گذاشته شده است که هرجا ظلم و فساد را دیدند قیام کنند.

وی در پایان گفت: اهل سنت ارادت خاص به اهل بیت پیامبر(ص) دارند و درود در نماز بر اهل بیت پیامبر(ص) داریم و معمولا اهل سنت عزادرای را به این شکلی که برادران اهل شیعه انجام می دهند ندارند اما مجالس بزرگداشت انجام می دهند.

فهرست