امام جمعه اهل سنت خواف:
مقام معظم رهبری فرمودند، انتخابات در کشور ما فرصت بسیار بزرگیست که نباید از دست برود
مولوی احمد قهستانی گفت: شرکت در انتخابات و انتخاب فرد اصلح تضمین کننده امنیت و اقتدار کشور است و باعث تحکیم وحدت ملی و تقویت قدرت داخلی و بین المللی کشورمان خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، مولوی احمد قهستانی خطیب این هفته نمازجمعه اهل سنت خواف با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا بیان داشت: در روز انتخابات قرار داریم. جای افتخار است که عزیزان‌ شهرمان پا به عرصه گذاشتند و خود را نشان می‌دهند و به مسئولین می‌گویند ما افرادی داریم که می‌توانند در هر جایی قرار گیرند.

ایشان خطاب به رئیس جمهور آینده نیز تصریح کرد: ما از رئیس جمهور آینده که هر کس بشود و ضمن تبریک پیشاپیش، تقاضا داریم که در مناصب و جایگاهها از افراد شایسته و توانمند استفاده نماید

ایشان در مورد کاندیداهای شورای شهر گفت: ما باید از یکایک این عزیزان که پا به این عرصه گذاشتند تشکر کنیم، ولی چه کنیم که قانون به ما اجازه نمی‌‌دهد همه در شورا باشند. بنابراین ما وظیفه داریم که پنج نفر را انتخاب کنیم ولی عزیزان همه ما دقت کنیم این انتخاب کردن شهادت و شفاعت و وکالت است. یعنی ما اگر کسی را انتخاب می‌کنیم که فلانی آدمی خوبی است به این معناست که ما شهادت می‌دهیم. اگر از او بهتری وجود دارد و برای او شهادت دادیم ما در اینجا اشتباه کرده‌ایم.

وی افزود: همه در پای صندوق‌های رأی بروند. چهار سال باید کسانی را انتخاب کنیم که مراقبت کنند که چه می‌کنند، مسئولین چه می‌کنند و بودجه‌ای که می‌آید به کجا می‌رود. با نماینده و فرماندار و با همه مسئولین در ارتباط باشند تا اینکه شهر از این حالت در بیاید. شهر خواف معادن دارد و باید همه از این بهره‌مند شوند، ولی حق این نیست که مردم این شهر در محرومیت باقی بمانند. حق این است که یک جوان در این جا بیکار نباشد. این عزیزانی که انتخاب می‌شوند، باید مراقبت کنند و در گوشه‌گوشه شهر با شهرداری که انتخاب خواهند کرد بچرخند و مشکلات را پیدا کنند و ضمن اینکه ما از همه شوراها و نماینده‌ها و مسئولین قبلی تشکر می‌کنیم، ولی از مسئولین جدید هم تقاضا داریم که با جدیت بیشتری فعالیت کنند.

مولوی قهستانی یادآور شد: این رای دادن، شفاعت است. خداوند می‌فرماید: مَنْ یَشْفَعْ شَفاعَهً حَسَنَهً یَکُنْ لَهُ نَصِیبٌ مِنْها وَ مَنْ یَشْفَعْ شَفاعَهً سَیِّئَهً یَکُنْ لَهُ کِفْلٌ مِنْها وَ کانَ اَللّهُ عَلى کُلِّ شَیْءٍ مُقِیتاً  ﴿النساء، ۸۵﴾ هر کس سفارش نیکی کند، بهره‌ای برای آن است. اگر انسان خوبی و فعالی را انتخاب کردید، هر کار خیری که در این شهر انجام بگیرد و هر چه رئیس جمهور کار خوبی انجام دهد ما در ثواب آن داخل هستیم. و کسی که سفارش بدی کند برای او هم گناه در نظر گرفته می‌شود. باید این را دقت کنیم که در موقع شهادت دادن و سفارش کردن خوب دقت کنیم حتما پنج نفر را بنویسید و تک‌نفری نباشد که خیانت است. و این وکالت است. ما یک فرد را که رای می‌دهیم او را وکیل خود قرار می‌دهیم که شما از جانب ما حق دارید در این شهر هر اتفاقی بیفتد شما هم حاضر و ناظر باشید.

مولوی قهستانی بیان داشت: امروز سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در حال برگزاری است. شرکت در انتخابات و انتخاب فرد اصلح تضمین کننده امنیت و اقتدار کشور است و باعث تحکیم وحدت ملی و تقویت قدرت داخلی و بین المللی کشورمان خواهد شد. همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند: انتخابات در کشور ما فرصت بسیار بزرگیست که نباید از دست برود، چرا که دشمنان جمهوری اسلامی ایران برای ضربه زدن به کشور استفاده می‌کنند تا حضور مردم را کم رنگ و مشارکت آنها را در انتخابات کاهش دهند، لذا وجود حداکثری مردم انقلابی و با بصیرت ایران اسلامی نقشه های شوم دشمنان نقش بر آب خواهد کرد. جامعه اهل سنت به منظور آبادانی و پیشرفت ایران اسلامی همواره بالاترین مشارکت را در عرصه‌های مختلف به‌خصوص تمام انتخابات گذشته داشته‌اند و ان شاء الله در انتخابات مهم امروز نیز حضور گسترده‌ای خواهند داشت و با مشارکت حداکثری خود بصیرت و آگاهی را به نمایش می‌گذارند و بار دیگر نقش دشمنان این مرز و بوم را خنثی خواهند کرد. عزیزان این امنیت و آرامش نتیجه وحدت و همدلی شما است که ما از رئیس جمهور آینده تقاضا داریم که این عنایتی که اهل سنت نسبت به نظام دارند آنها هم عنایت را پاسخ بسیار زیبا بدهند تا هم در دنیا و هم در آخرت رو سفید قرار گیرند.

فهرست