شناسه خبر: 25919

لینک کوتاه صفحه

https://khorasan.dmsonnat.ir/?p=25919

امام جمعه اهل سنت اسدیه خراسان جنوبی:
منتخب ملت بداند در مقابل آراء مردم مسوول است
مولوی سید احمد عبداللهی گفت: در انتخاب افراد دقت کنید و آگاهانه پای صندوق رأی حاضر شوید و کورکورانه رأی ندهید زیرا رأی شما امانت است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، مولوی سید احمد عبداللهی امام جمعه اهل سنت اسدیه خراسان جنوبی در مراسم این هفته نماز جمعه اسدیه (۲۸ خرداد ۱۴۰۰) با بیان اینکه مردم باید برای رفع مشکلات موجود مطالبه گر باشند، از رئیس جمهور آینده و شوراها خواستند که تمام توانشان را برای بهبود وضع موجود به کار گیرند.

ایشان با تلاوت آیه «إِنَّ اللَّهَ لَا یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّىٰ یُغَیِّرُوا مَا بِأَنفُسِهِمْ»(رعد/۱۱) در جمع نمازگزاران اهل سنت اسدیه اظهار داشت: کاندیداهای ریاست جمهوری باید صادق و متقی باشند و ظاهر و باطن آنها یکی باشد. اینکه کاندیداهای ریاست جمهوری رای مردم را بگیرند و بعدا اصلا توجهی به مردم نکنند ظلم بزرگی به ملت است. رئیس جمهور منتخب و شوراها باید با عمل به وعده هایشان، در صدد برطرف کردن مشکلات و بهبود وضعیت معیشت مردم باشند.

 

مردم برای دفاع از حقوقشان مطالبه گر باشند

مولوی عبداللهی در ادامه مطالبه گری را در تسریع حل مشکلات موثر دانسته، گفتند: خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌ دهد مگر زمانی که مردم به تغییر سرنوشت شان اقدام کنند. همه به اینکه همه چیز به اراده خدا انجام می شود اعتقاد دارند اما این به معنای بی تفاوتی انسان‌ها نیست. وظیفه افراد این است که مطالبه گر باشند و حقوقشان را مطالبه نمایند و از شوراهای اسلامی گرفته تا ریاست جمهوری، پیگیر مشکلات باشند. خداوند فردی را که از حقش دفاع می کند دوست می دارد و نمی گوید که در برابر پایمال شدن حق ساکت باش.

 

رأی افراد امانت است که باید آگاهانه داده شود

امام جمعه اسدیه بر لزوم انتخاب آگاهانه تاکید نموده، گفت: در انتخاب افراد دقت کنید و آگاهانه پای صندوق رأی حاضر شوید و کورکورانه رأی ندهید زیرا رأی شما امانت است. اگر بدون فکر و با سلیقه شخصی خود رأی دهید و آن فرد رئیس جمهور شد، شما مدیون ملت ایران هستید و اگر در شورای شهر بدون دقت و بدون توجه به سابقه افراد، رای دادید و فرد انتخاب شد، مدیون مردم شهر اسدیه خواهید بود زیرا رأی شما تاثیرگذار است. برای رأی دادن به سابقه افراد توجه کنید و سابقه آنان را بررسی کنید و ببینید افرادی که در گذشته مسئولیت داشتند به مردم خدمت کردند یا به آنها پشت کردند یا اگر نمی دانید به مصداق آیه «فَاسْأَلُوا أَهْلَ الذِّکْرِ إِن کُنتُمْ لَا تَعْلَمُون» از آگاهان بپرسید زیرا قرآن به ما دستور می‌دهد.

فهرست