شناسه خبر: 26103

لینک کوتاه صفحه

https://khorasan.dmsonnat.ir/?p=26103

سرپرست دفتر نمایندگی ولی فقیه درامور اهل سنت خراسان:
هدایت جامعه اسلامی از مهمترین شئون روحانیت مسلمان است
حجت الاسلام والمسلمین جوانشیری گفت: این مسئولیت بسیار خطیر، حساس و مهمی است که دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب آشکار و پیدا به دنبال صدمه زدن و ایجاد اختلاف به آن هستند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام والمسلمین جوانشیری در همایش ائمه جماعات شیعه و سنی شهرستان خواف ضمن خوش آمادگویی و ابراز خوشنودی خطاب به حضار از اینکه در بین یک جمع متحد، منسجم و با بصیرت از علمای شیعه و سنی خطه دیار میراثهای ماندگار شهرستان خواف قرار گرفته است، گفت: از زحمات و خدمات فرهنگی همه عزیزان در جریان برگزاری انتخابات باشکوه ریاست جمهوری در شهرستان خواف و مردم با بصیرت این دیار تشکر می کنم.

وی افزود: یکی از شئونات مهم اجتماعی جامعه روحانیت امامت بر جامعه مسلمین است. این مسئولیت بسیار خطیر، حساس و مهمی است که دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب آشکار و پیدا به دنبال صدمه زدن و ایجاد اختلاف به آن هستند.

حجت الاسلام والمسلمین جوانشیری با بیان اینکه امام جماعت از دیدگاه اسلام، یک دیده بان فرهنگی است شاخصه های یک امام جماعت را اینگونه بیان نمود :

باید یک تحلیلگر سیاسی زبردست و کنشگر خوب باشد

به مسائل و اتفاقات  پیرامون خود که به دست دوست و دشمن رقم میخورد توجه داشته باشد و از کنار اتفاقات جهانی و منطقه ای و محله ای به سادگی عبور نکند و همه این اتفاقات را موشکافانه تحلیل و بررسی کند

حرف دوست از دشمن برای او تمایزش نباید سخت باشد .

برای مقابله با  اقداماتی که درصدد تضعیف دنیای اسلام است عملیات فرهنگی و تبلیغی برنامه ریزی کند

در خدمت مردم باشد و برای حل مسائلی که امامت جماعت آن منطقه را به عهده دارد کوشا باشد و به همه مسائل اجتماعی چون طلاق، اعتیاد و نابسامانی های اجتماعی ورود کند چون او مسئول است و برخی از مسئولیت متوجه اوست و برای حل این موضوعات از فرهیختگان ،خبرگان و  نخبگان استفاده کند.

از اسلام و ارزشهای اسلامی حراست کند. در مقابل دشمن هوشیار است و به دیگران هوشیاری می بخشد دنبال حقیقت دین و قران و دستورات نبی مکرم  است و آن را تبین می کند

ایشان در ادامه تاکید کرد: امام جماعت تزاز اسلام چنین شخصیتی است. اگر ما به حقیقت دین و اسلام برگردیم با هم اختلاف نداریم زیرا  ذات دین در آن اختلاف و بد خواهی نیست بلکه ما را به ایمان و تقوا دعوت می کند.

سرپرست دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، خاطر نشان کرد: منطقه خاورمیانه منطقه مهم و استراتژیکی است؛ تمام منابع نفتی و صنعتی در این منطقه است. دشمنان اسلام و در راس آن یهود بدنبال استعمار این منابع است این گروه از روز اول در مقابل پیامبر ایستادند و درصدد ترور ایشان بودند اما به خواست خداوند جان ایشان حفظ شد این خصومتها با پیامبر و اسلام کم نشده بلکه با محاسبه دقیق تر و طراحی های پیچیده تر افزایش یافته است و گاهی اوقات ما را به اشتباه می اندازند و فرقه های نوظهوری را درست می کند.

وی تصریح نمود: عقیده ها محترم است. وجوه اشتراک ما آنقدر زیاد هست که لازم نیست به دنبال بزرگ کردن نقاط اختلافمان باشیم چون این اختلافها طبیعی است زیرا ما دو مکتب و دو مذهب هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین جوانشیری در پایان گفت: امروز روز حساسی است. همه باید بیدار و هوشیار باشیم. امت اسلام امت مظلومی است. این غول هفت سر فضای مجازی که سرنخ آن به دست آمریکایی ها و اسرائیلی هاست نسل جوان ما را دارد به تباهی می کشد  و در فضای مجازی نه به سرنوشت جوان شیعه رحم می کند نه به سرنوشت جوان سنی هیچ کدام برایشان مهم نیست. انهدام کانون خانواده که مرکز تولید نخبگان است را هدف قرار داده اند این عرصه را باید درست مدیریت کنیم.

فهرست