روحانیون اهل سنت خراسان شمالی:
هفته حقوق بشر آمریکایی، فرصت مغتنمی برای بازگویی جنایت های استکبارجهانی علیه ملت ایران است
علماء و روحانیون اهل سنت خراسان شمالی با صدور بیانیه ای، هفته حقوق بشر آمریکایی را، فرصتی مغتنم برای بازگویی جنایت های آمریکای تروریست پرور علیه ملت ایران دانستند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان در این بیانیه آمده است:

از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، دشمنان نظام و در رأس آنها آمریکای جنایتکار تلاش پلیدی را آغاز کردند تا با استفاده از ترور، سوء قصد، جنگ افروزی، تحریم و هر روش غیرانسانی دیگر به این نظام ضربه وارد کنند.

نقض حقوق بشر و جنایت علیه بشریّت، جزء لاینفک ساختار و کارکرد رژیم منحوس آمریکاست و سران استکبار جهانی در حالی دم از حقوق بشر می زنند که خود بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان هستند و این بارها برای ملت های دنیا در جنایت و کشتار مسلمانان بی گناه در کشورهای سوریه، عراق، افغانستان و … ثابت شده است.

اگرچه آمریکا از هر دسیسه و حربه رسانه ای سعی کرده است تا ناقض بودن حقوق بشری خود را پنهان کند ولی هر وجدان بیدار و آگاهی می داند، آمریکا خود بزرگترین مروج تبعیض های دینی و نژادی در جهان است که درحادثه اخیر؛ کشته شدن شهروند سیاه پوست آمریکایی(جورج فلوید) توسط پلیس سفید پوست، این تبعیض را بر همه ی مردم دنیا ثابت نمود.

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، امروزه تنها کشوری است که دموکراسی به معنای واقعی در آن وجود دارد و ملت آن با وجود مذاهب و قومیت‌های مختلف از حقوق یکسان برخوردارند و این برای ما افتخار و جای خوشحالی دارد.

در پایان بیانیه مذبور، ائمه جمعه و جماعت مساجد، مدیران و مدرسین مدارس علمیه اهل سنت خراسان شمالی تصریح کرده اند: ما علمای اهل سنت استان بر خود وظیفه می دانیم، بیش از پیش اقدامات مذبوحانه تروریستی استکبار جهانی و صهیونیست جهان خوار و دیگر مزدورانشان را در برپایی فتنه و ایجاد جنگ های داخلی در کشورهای اسلامی محکوم نماییم و به کفار و شیاطین کنونی اعلام بداریم که همچنان پشتیبان رهبر عزیزمان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) هستیم و خواهیم ماند و هرگز به دشمنان اجازه تعرض به کشورمان را نخواهیم داد.

فهرست