شناسه خبر: 21707

لینک کوتاه صفحه

https://khorasan.dmsonnat.ir/?p=21707

امام جمعه اهل سنت باخرز:
وظیفه اصلی قوه قضائیه تحقق عدالت در جامعه است
مولوي خليل احمد شيخ احمدي گفت: حضرت آيت الله رئيسي در طول دوران رياست بر دستگاه قضا خدمات ارزشمندي را به ملت ايران ارائه نموده اند كه از ايشان قدرداني مي نماييم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، مولوی خلیل احمد شیخ احمدی در خطبه های این هفته نمازجمعه اهل سنت باخرز با اشاره به جایگاه ویژه قوه قضاییه در تحقق عدالت در جامعه اظهار داشت: دستگاه قضا پناهگاه مردم ستم دیده و مظلومی است که توان احقاق حقوق خود را ندارند و انتظار دارند حقوقشان توسط دستگاه قضا محقق شود.

وی افزود: برابر اصل ۱۵۶قانون اساسی هیچ کس و هیچ مقامی حق ندارد در امرقضاوت قاضی دخالت کند.

ایشان با اشاره به جایگاه رئیس دستگاه قضا خاطر نشان کرد: قانون اساسی برای سکان داری دستگاه قضا بیان کرده که رئیس دستگاه قضا باید مجتهد جامع الشرایط و عادل باشد و این شرایط برای مسئولین سایر قوا بیان نشده است.

مولوی شیخ احمدی ادامه داد: آیت الله سید ابراهیم رئیسی علاوه بر داشتن شرایط مذکور قانون اساسی انسانی باسواد، باتجربه، پیگیر و سخت کوش می باشد. از این رو ایشان در طول دوران تصدی ریاست دستگاه قضا خدمات ارزشمندی را به ملت ایران ارائه نموده اند که از ایشان قدردانی می نماییم.

امام جمعه اهل سنت باخرز در پایان سخنان خود به بی عدالتی حاکم در غرب در برخورد با جوامع و ملیت های مختلف جهان اشاره کرد و افزود: آمریکا مصداق اَتَم و کامل بی عدالتی و تبعیض در جهان است.

فهرست