امام جمعه جمعه مسجدالنبی اهل سنت بجنورد:
کمک به نیازمندان و افراد آسیب دیده از کرونا باید همچنان ادامه داشته باشد
آخوند امان دردی یزدانی گفت: کمک به نیازمندان و افراد آسیب دیده از کرونا از اعمال خداپسندانه ای است که باید همیشه ادامه دار باشد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، آخوند امان دردی یزدانی، امام جمعه جمعه مسجدالنبی اهل سنت بجنورد در سخنرانی های پیش از خطبه نماز جمعه این هفته با تبریک عید قربان، اظهار داشت: مسلمانان باید همواره به افراد نیازمند توجه ویژه ای داشته باشند و به مشکلات آنها بویژه در بخش اقتصادی رسیدگی کنند زیرا که خداوند تبارک و تعالی بارها در آیات قرآنی بر رسیدگی بر امور نیازمندان و فقرا تاکید داشته اند.

وی با بیان اینکه عید قربان فرصتی بود برای دستگیری از نیازمندان، خاطرنشان کرد: امت اسلامی باید شکرگزار باشند که صاحب اعیاد بزرگی مثل عید سعید قربان شده‌اند و همواره باید به مسلمان بودن خود افتخار کنند اما در این میان به عنوان انسان مسلمان باید نسبت به برادران دینی خود  احساس مسوولیت کنیم، زیراکه می‌توان با کمک به اقشار ضعیف از بسیاری دیگراز مشکلات اجتماعی در جامعه جلوگیری کرد.

آخوند یزدانی افزود: در واقع ورود کرونا کسب و کار بسیاری از خانواده های نیازمند را بی رونق کرده است که  تهیه مایحتاج زندگی، تهیه دارو و تامین هزینه های درمانی و معرفی نیازمندان بیمار به مراکز درمانی کمک هایی هستند که می توان با همت خیرین و مردم همیشه در صحنه انجام داد.

وی با بیان اینکه برپایی نماز جمعه نقش موثری در حفظ وحدت دارد، تصریح کرد: در بیان اهمیت نماز جمعه باید گفت که خداوند متعال یکی از سوره‌های قرآن را به نام جمعه نام ‌گذاری کرده است و به طور صریح در این سوره از قرآن بیان شده است روز جمعه معامله را رها کنید و به سوی برپایی نماز و ذکر خدا بشتابید.

قرائت بیانیه محکومیت اقدامات شبکه های ماهواره ای در جریان خوزستان از سوی شورای تقریبی اهل سنت خراسان شمالی از دیگر برنامه های این مراسم عبادی بود.

فهرست